Türkiye genelinde ve Ankara’da yaşayan Polatlıları da kapsayacak şekilde “Polatlı Dışında da Varız” ve “Kalbimiz Polatlı için atıyor” sloganıyla Polatlı halkını, siyasilerini  ve Ankara bürokrat, siyasi ve siviltoplumunu davet ederek Polatlının önemini, Polatlının tanıtımını, Kurtuluş Savaşındaki rolünü ve kültürünü yansıttığımız etkinliğimizi dernek merkezimizde düzenledik. 

Düzenlediğimiz etkinliğimize ilgi büyüktü ve polatlıyı tanıtma adına başarılı bir organizasyonu gerçekleştirdik. Bu organizasyonda  farklı siyasi partilerden Ankara milletvekilleri, Ankara baro başkanı, Ankara Sanayi Odası Başkanı, bakanlık temsilcileri gibi bürokratlar, Ankara’daki sivil toplumdan; Ankara kulübü , Ankara federasyonu, Kırım genel merkezi, Ostim İş adamları Derneği , AHİD, Ankara Ticaret Odası Yöneticileri, Polatlıdan ise hemen hemen tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi parti ilçe başkanları, Polatlıdan iş adamları ve halkımız faaliyetimize büyük bir teveccüh göstererek katıldılar.

Bu faliyetimizin içeriğinde Kurtuluş savaşımız ve Gordion’un tanıtımına yönelik tiyatro grupları, küçük gösteriler ve performanslar sergilediler. Polatlı’nın yerel yiyecekleri ikram edildi ve tanıtıldı. Kurtuluş savaşına yönelik resim sergisi açıldı ve 1 hafta boyunca derneğimizde devam etti. Bütün bu faaliyetlere trt1, trt2, trtHaber, hürriyet bölge eki, habertürk katıldı ayrıca Ankara radyolarında etkinliğimizin haberi yapıldı. Böylece Polatlıyı tanıtmak için Ankara’da ilk defa böyle bir etkinlik yaparak ilçemizin tanıtılmasına vesile olduk.

Üyelerimizin faydalanabileceği hibeler konusunda Ankara Ticaret Odasında düzenlenen seminere katılım sağladık.