POBİAD Hakkında

1994 yılında kurulan derneğimiz,  Polatlı’yı odak alan Ankara’ da kurulu tek ve en önemli sivil toplum örgütüdür. Türkiye genelinde;  Polatlı dayanışması, Polatlı’nın tanıtımı ile lobisinin oluşumu ve güçlendirilmesini temel amaç edinen derneğimiz,  2016 yılından itibaren Ankara İli, Çankaya İlçesi, Balgat Mahallesi, Ziyabey Caddesi,  1407. Sokak, Dostlar Sitesi  No:3/E adresinde faaliyetini yürütmektedir. Faaliyet merkezindeki, toplantı-seminer salonu,  Bekos Cafe, yöresel mutfağı ile bir buluşma, kaynaşma ve ortaklaşma alanı oluşturan derneğimiz; Polatlı’yı önemseyen tüm üyeleri ve destekçileri ile daha geniş kitlelere ulaşmakta, Polatlı adına ortak ve iyi şeyler üretmek için çalışmaktadır.

Vizyon

Toplumsal örgütlenmeyi destekleyerek Sivil Toplum Kuruluşları ve Polatlı Yerel Yönetiminin pozitif etkinliklerini arttırmak, Polatlı halkının yaşam kalitesine katkıda bulunmak.

Misyon

Güçlü bir sivil toplum kuruluşu oluşturmak, Polatlı halkına rehberlik ederek koordinasyon içerisinde ortak akla ulaşmak, değişen ve gelişen koşullara Polatlı halkının süratle uyum göstermesine katkıda bulunarak, verimliliği sürekli hale getirmek.

ORTAK DEĞERİMİZ “POLATLI”

             Belki dünyaya gözümüzü açtığımızda, belki çocukluk, gençlik veya ileri yaşlarımızda tanıştığımız topraktır Polatlı; bizler için atadır, anadır, kardeştir, dosttur, sevgilidir Polatlı; her zaman hayatımızın merkezinde olmasa da, duygularımız, mazimiz, bugünümüz ve sonumuzdur Polatlı; hepimizle her şeyde olduğu halde, dışarıda tuttuğumuz, içimize alamadığımız yerdir Polatlı!

İşte! Bizler, hatırlanmayanı hatırlamak, O’ nu dünyamızın merkezine almak, O’ nu ve O’ nunla bulduğumuz tüm değerleri yeniden anmak, yükseltmek ve unutturmamak amacıyla bir araya geldik. Artık ihmal etmemek, O’ na ve O’ nunla değer bulan her şeye sarılmak; bizdeki özelliğini herkes için özel kılmak amacıyla birlikteyiz. İyi şeyler yapmak için beraberiz. 

Özelde ve genelde, Türkiye’ de ve Dünya’ da, iyi ve güzel olan her şeyi Polatlı da hak ediyor. Bu nedenle, ortak irade oluşturmayı, birlikteliğimizi pekiştirip büyütmeyi, Polatlı’ yı ve O’ nu temsil eden tüm değerleri en iyi şekilde taşıyıp, tanıtmayı ve bunun için birlikte çalışmayı hedefliyor, katılımları önemsiyoruz. Gelin! Ortak Değerimize birlikte sahip çıkalım.